Mergata News
Vip/Kultura

Zvicra, një nga shtetet më mike të Kosovës

zvicra,-nje-nga-shtetet-me-mike-te-kosoves

Zvicra mbetet një nga shtetet dhe vendet mike, që në vazhdimësi ka përkrahur dhe mbështetur Kosovën, në rrugëtimin për liri, pavarësi e shtetndërtim.

Këtë e konfirmoi edhe një herë Konsullja e Përgjithshme e Zvicrës në Mynih, Elizabeth Bösch Malinen, gjatë vizitës dhe bisedës së ngrohtë e të sinqertë me Konsullin e Përgjithshëm, Afrim Nura, në ambientet e Konsullatës së Kosovës në Mynih.

Intensifikimi i bashkëpunimit dhe forcimi i mëtutjeshëm i marrëdhënieve bilaterale ishte një nga temat kryesore të kësaj bisede.

Nura shprehu falënderimet e përzemërta popullit dhe shtetit zviceran për përkrahjen e vazhdueshme dhënë popullit dhe shtetit të Kosovës.

The post Zvicra, një nga shtetet më mike të Kosovës appeared first on Albinfo.

TË NGJAJSHME

Kosovari vret gruan e tij dhe paraqitet në polici

mergata.eu

Nora ‘trondit’ rrjetin, na zbulon mashkullin e zemrës

mergata.eu

Dafina me stilin më të çuditshëm të flokëve, ju befason me pamjen e fundit

mergata.eu