fbpx
Mergata News
Lajme

Zvicra jep Lajmin e madh, Ja cili është Vendimi i ri

Siç është raportuar tashmë, qeveria kohë më parë kishte aprovuar një buxhet fillestar prej 300 milionë frangash për këtë destinim.
Në mënyrë që të garantojë qasjen e shpejtë të popullatës zvicerane për një vaks ine efektive Covid-19, Këshilli Federal ka vendosur sot të rrisë kredinë për blerjen e saj, duke shtuar edhe 100 milionë franga, njofton srf.ch.per me shum shtpni nhapciren dhe shiqo pamet.

Siç është raportuar tashmë, qeveria kohë më parë kishte aprovuar një buxhet fillestar prej 300 milionë frangash për këtë destinim.

Për shkak se nuk mund të thuhet ende me siguri se cilat vaksina, të cilëve prodhues do të jenë atio që përfundimisht do të mbizotërojnë, qeveria federale po mbështetet në disa prodhues, ka njoftuar ajo sot, përmes ministrit të shëndetësisë, Alain Berset, transmeton albinfo.ch.

TË NGJAJSHME

Rrë fimi Familjarëve: Ja si ndo dhi ngjarja e 15 vjeçarit që vd îq pasi u go dît nga treni në Zvicër

mergata.eu

Albin Kurti: Ja çfarë “Amaneti“ më la Rexhep Selimi kur folëm në telefon nga Haga

mergata.eu

Prokuroria e Hagës me reagim të ashpër: Hashim Thaçi po tenton ta zhbëjë Specialen

mergata.eu