Mergata News
Auto&Tech

Zhurma e Ferrari 486 të ri, tingëllon mjaft e qetë

zhurma-e-ferrari-486-te-ri,-tingellon-mjaft-e-qete

LaFerrari ka prodhuar një makinë elektrike të tipit 486, i cili po konsiderohet si pjesë e projektit të prodhuesit italian për elektrifikimin e 60 për qind të përbërjeve të makinave deri më 2022-ën, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi.net.

Të kapur në video, dy prototipi hibrid Ferrari janë kapur duke bredhur rrugëve të Maranello, Itali, duke liruar zë më pak sesa që jemi mësuar të dëgjojmë nga makinat e shpejta.

Sido që të jetë, Ferrari ende nuk i ka dhënë emërtim zyrtar modelit të elektrifikuar, përformancën e së cilit do mund ta ndiqni në videon e mëposhtme. /Lajmi.net/

TË NGJAJSHME

iPhone 12 nuk do të ketë mbushës ose kufje në kuti!

mergata.eu

NASA dhe Nokia do ndrëtojnë pajisje për rrjet 4G në Hënë

mergata.eu

Apple tregon datën e lansimit të iPhone 12

mergata.eu