Mergata News
Sport

‘Zhduket’ Eden Hazard!

‘zhduket’-eden-hazard!

Askush nuk e ka parë Hazardin që tre javë, çka po ndodh me të?

“Diçka po ndodh me Hazard”, shkruan gazeta AS, e cila është afër Real Madrid.

Më 29 shtator, Eden Hazard pësoi një dëmtim të muskujve, të cilin klubi e njoftoi një ditë më vonë. Gazeta pretendon se “për tre javë askush nuk e ka parë Hazardin, madje as në stërvitje individuale”, përcjell lajmi.

Belgu shpesh është dëmtuar që nga arritja në Madrid, kështu që ai ka qenë në listën e të dëmtuarve për 233 ditë.

Dje, Zinedine Zidane konfirmoi se dëmtimi i Hazard është më serioz se sa pritej, por belgu tashmë po stërvitet dhe do të kthehet së shpejti në fushë.

“AS” sot hedh dyshime për deklarata të tilla dhe pretendimet se Hazard nuk është paraqitur në qendrën e trajnimit për tre javë.

TË NGJAJSHME

Edhe Akil Gjakova eleminohet

mergata.eu

Pogba – Real Madrid, këtë zhvillim nuk e priste askush

mergata.eu

Real Madrid merr vendim befasues për Luka Modricit

mergata.eu