Mergata News
Lajme

Zemaj shpreh ngushëllime për vdekjen e dy vëllezërve kosovarë në Gjermani

zemaj-shpreh-ngushellime-per-vdekjen-e-dy-vellezerve-kosovare-ne-gjermani

Zemaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e dy vëllezërve në Gjermani.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e dy vëllezërve kosovarë në Gjermani, që u goditën mëngjesin e sotëm nga treni.

Zemaj ka shkruar në Facebook se kjo është humbje e madhe për të gjithë.

“Me pikëllim të thellë mora lajmin për vdekjen tragjike të dy djemëve të Arif Arifajt, në Bruckberg afër Münchenit të Gjermanisë. Vdekja e dy vëllezërve, njëri 13 dhe 17 vjeç është humbje e madhe për të gjithë. Andaj në këto çaste të rënda për familjen Arifaj nga Deçani dhe për të gjithë ne, i shprehi ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe faresifit”, ka shkruar Zemaj.

TË NGJAJSHME

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, krejt çka duhet të dini

mergata.eu

Zbulohet çka bëri Kadri Veseli ditën para se të udhëtonte për Hagë

mergata.eu

Rrë fimi Familjarëve: Ja si ndo dhi ngjarja e 15 vjeçarit që vd îq pasi u go dît nga treni në Zvicër

mergata.eu