fbpx
Mergata News
Lajme

Zemaj, Policia dhe Inspektorati monitorojnë kafeteritë në Prishtinë pas rritjes së rasteve me COVID-19

zemaj,-policia-dhe-inspektorati-monitorojne-kafeterite-ne-prishtine-pas-rritjes-se-rasteve-me-covid-19

Pas rritjes së rasteve me COVID-19, Zemaj, Policia dhe Inspektorati monitorojnë kafeteritë në Prishtinë.

Pas rritjes së numrit të të infektuarve me COVID-19 në Kosovë, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj së bashku me Inspektoratin dhe Policinë e Kosovës janë duke i monitoruar kafeteritë në Prishtinë.

Numri i të infektuarve nga koronavirusi po vazhdon të rritet ditëve të fundit, ku vetëm sot u konfirmuan 418 raste të reja.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se do të merren masa për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Nesër do të mblidhet Komiteti për vlerësimin e situatës me pandeminë, ku do të shqyrtohen propozimet për masat e reja që do të merren ndaj COVID-19 në Kosovë.

TË NGJAJSHME

Gëzimja del në rrugë e veshur me fustan të gjatë, habiti të gjithë me këtë veprim

mergata.eu

Policia e Kosovës kapë 53 sirianë në 13 taksi në Leposaviq

mergata.eu

Ministri i Shëndetësisë paralajmëron shtrëngim të masave në dy faza ditore, përfshirë edhe gastronominë

mergata.eu