Mergata News
Lajme

Zemaj, gazetarëve: Mos t’ju shoh pa maska në Ministri

zemaj,-gazetareve:-mos-t’ju-shoh-pa-maska-ne-ministri

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në konferencën e përbashkët me kryetarin e Prishtinës, u ka thënë gazetarëve të mos shkojnë pa maska në objektin e ministrisë.

“…Edhe mos t’shoh gazetarë pa maska në Ministrinë e Shëndetësisë”, thotë Zemaj derisa duke qeshur disa prej tyre ia kthejnë se nuk janë gazetarë por kameramanë.

Në këtë situatë që u kthye në situatë qesharake u inkuadrua edhe i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i cili duke qeshur kontrollon maskën dhe thotë: “Po ma futë naj dënim edhe mua”.

Ndryshe pas takimit, Ahmeti dhe Zemaj konfirmuan se nuk do të ketë mbyllje të Prishtinës, por paralajmëruan kontrolle të rrepta për ata që nuk respektojnë masat.

TË NGJAJSHME

Lajmi Fundit nga Gjermania: S’ka liberalizim të vizave për Kosovarët

mergata.eu

Mjekja shqiptare infektohet me koronavirus

mergata.eu

Rritja e rasteve të reja, vjen reagimi i ministrit të Arsimit

mergata.eu