Mergata News
Lajme

Zeka thotë se aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit janë konfirmuar

zeka-thote-se-aktakuza-ndaj-thacit-dhe-veselit-jane-konfirmuar

Milaim Zeka: Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit janë konfirmuar, vendi shkon në zgjedhje.

Milaim Zeka në një intervistë për A2 ka folur mbi Gjykatën Speciale duke u shprehur se tashmë akuza ndaj Thaçit, Veselit dhe të tjerëve është tashmë e konfirmuar.

“Aktakuza është e konfirmuar edhe këtë e dinë edhe këta persona. Për këtë ka ndodhur dje një takim. Tani do të kemi zhvillime të reja në Kosova. Nëse gjykata nuk del sot me deklaratë që aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit është hedhur poshtë, atëherë është e konfirmuar. Mosdeklarimi i Gjykatës sot e konfirmon aktakuzën. Thaçi mund të japë dorëheqje dhe ne mund të shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme. Sipas meje, zgjedhjet do të mbahen në pranverën e vitit të ardhshëm. Jam shumë i bindur që qytetarët e Kosovës do të shkojnë në zgjedhje të jashtëzakonshme në pranverën e ardhshme. Besoj se do ta kalojmë këtë periudhë në mënyrë të qetë, pasi Serbia është duke e vënë në dyshim ekzistencën e shtetit të Kosovës”, u shpreh Zeka.

TË NGJAJSHME

Labinot Tahiri kërkon spitale për trajtimin e kancerite, quan virusin “Covid biznesi”

mergata.eu

Skender Hyseni: ‘Në çantën kanë qenë diku 800 mijë euro, por kanë hup.

mergata.eu

Jashari për vizitën e Petkoviqit në Drenicë: Kërkoj falje për familjet e dëshmorëve, shteti nuk më njoftoi

admin