fbpx
Mergata News
Opinione

Zbulohet transferi i madh i Milanit për vitin e ardhshëm

zbulohet-transferi-i-madh-i-milanit-per-vitin-e-ardhshem

Tregu i transferimeve të verës përfundoi disa ditë më parë, por menaxhmenti i Milanit mbetet vigjilent dhe po kërkon të gjitha mundësitë e mundshme që mund të ndihmojnë në forcimin e skuadrës në dispozicion të Stefano Pioli.

Tuttosport raporton në lidhje me buxhetin që menaxhmenti ka ndarë për tregun e transferimeve të janarit, por thuhet se Maldini dhe Massara po mendojnë deri në seancën tjetër të transferimit të verës, përcjell ORAinfo.

Kah fundi i fushatës së fundit të transferimeve, kishte shumë thashetheme, si në Francë dhe Itali, që lidhnin Rossonerët me Florian Thauvin të Marsejës, kontrata e të cilit në klubin francez skadon në fund të sezonit.

Tani, konfirmimet kanë ardhur gjithashtu nga Spanja, në veçanti, Todofijaches, i cili shton se Thauvin ka një marrëveshje verbale me Milanin për t’u bashkuar me klubin verën e ardhshme në një transferim falas.

Burimi raporton gjithashtu se Marseille u përpoq të rinovonte kontratën e sulmuesit në shumë raste, por Thauvin refuzoi çdo herë dhe duket se është i etur për t’u bashkuar me Rossonerët për sezonin e ardhshëm. /ORAinfo/

TË NGJAJSHME

Koronavirusi ‘pushton’ Gjermaninë, këto janë shifrat e 24 orëshit të fundit

mergata.eu

Kërkesa qesharake e Raiolas për Milanin që t’i vendos klauzolë qesharake portierit Donnarumma

mergata.eu

Koronavirusi në Itali, publikohen shifrat e fundit

mergata.eu