Mergata News
Sport

Zbulohet pse Cavani injoroi Real Madridin dhe Juventusin për Man Unitedin

zbulohet-pse-cavani-injoroi-real-madridin-dhe-juventusin-per-man-unitedin

Pse Cavani injoroi Real Madridin dhe Juventusin për Man Unitedin?

Edinson Cavani zhvilloi bisedime me Real Madrid dhe Juventus para se të vendoste përfundimisht t’i bashkohej Manchester United.

Ai u bë një agjent i lirë gjatë kësaj vere pas largimit nga PSG, tek e cila skuadër fitoi gjashtë tituj të Ligue 1, dhe shënoi 200 gola në 301 ndeshje.Raportohej se gjigantët italian, Juventus i ofruan kontratë dy vjeçare uruguaianit, ndërsa Real Madrid gjithashtu shprehu interesim për të.

Derisa kërkohej nga dy skuadra të mëdha, një përfshirje nga Manchester United i ndryshoi atij mendjen menjëherë, shkaku i arritjes së tyre dhe popullaritetit në gjithë botën.

Shpejt u bë e qartë se legjenda e Uruguait kishte zgjedhur ‘Old Traffordin’ si destinacionin e tij të ardhshëm, me Cavanin që nënshkroi kontratë një vjeçare me Manchester United në ditën e fundit të afatit kalimtar.

“Shumë krenar që jam pjesë e këtij ekipi të shkëlqyeshëm italian dhe mezi pres të vesh këtë fanellë të bukur”.

TË NGJAJSHME

Real Madrid befasohet nga Cadiz

mergata.eu

Zyrtare: Kosova luan miqësore me Shqipërinë muajin nëntor

mergata.eu

E pabesueshme, shikoni sa ka paguar Luana vetëm për një veshje

mergata.eu