Mergata News
Sport

Zbulohet kush e “bllokoi” largimin e Shaqirit nga Liverpooli

zbulohet-kush-e-“bllokoi”-largimin-e-shaqirit-nga-liverpooli

Klopp “bllokoi” largimin e Shaqirit nga klubi i Liverpoolit.

Sipas mediave në Turqi, thuhet se largimin e Xherdan Shaqirit nga Liverpooli e ka bllokuar vet Jurgen Klopp.

Shaqiri dhe klubi turk, Fenerbahce ishin shumë afër arritjes së një marrëveshje, por si duket Klopp e kishte bllokuar transferimin e Shaqirit, shkruan IndeksOnline

Kështu, Klopp nuk dëshiroi ta largoi Shaqirin, kjo pasi ai nuk pëlqen që futbollisti i tyre të largohet në formë huazimi.

Lajmin e ka bërë të ditur edhe vet gazeta e njohur turke, “Takvim”, ku tha se tekniku gjerman bllokoi largimin e Shqirit nga Liverpooli për huazim te Fenerbahce.

TË NGJAJSHME

Labinot Kabashi behet me skuadër të re

mergata.eu

‘Spanja, në telashe me Kosovën’, reagojnë mediat spanjolle

admin

I shënoi gol Milanit, kjo është deklarata e shqiptarit Marash Kumbullës

mergata.eu