Mergata News
Sport

Ylli i Inter testohet për koronavirus, dalin rezultatet

ylli-i-inter-testohet-per-koronavirus,-dalin-rezultatet

Lojtari i Inter Achraf Hakimi ka rezultuar negative në testin për koronavirus.

Mbrojtësi i krahut ka kryer testet dje dhe klubi ka konfirmuar se ai është testuar negativ për COVID-19.

“FC Internacionale Milano njofton që Achraf Hakimi është testuar negativ në rezultatet e tyre dje pasi që rezultoi pozitiv në testet e UEFA-së para ndeshjes kundër Borussia Monchengladbach”, ka shkruar klubi.

“Lojtari, ka qenë asiptomatik, kurse dje testet kanë treguar për gjendjen e tij aktuale”.

TË NGJAJSHME

Pas humbjes befasuese të Real Madridit, deklarohet Zinedine Zidane

mergata.eu

Calhanoglu refuzon gjigandët e mëdhenj për Milanin

mergata.eu

Barcelona godet në cak, po e transferon Kylian Mbappen

mergata.eu