Mergata News
Sport

Ylli i Arsenalit në ecurinë më të dobët në gjashtë vitet e fundit

ylli-i-arsenalit-ne-ecurine-me-te-dobet-ne-gjashte-vitet-e-fundit

Ylli i Arsenalit është në ecurinë më të dobët në gjashtë vitet e fundit.

Pierre Emerick Aubameyang po kalon në një seri të tmerrshme.

Ylli i Arsenal është futur në ecurinë më të dobët në gjashtë vitet e fundit, nëse shohim golat e tij.

Ai ka shkuar në pesë ndeshje të Premierligës pa gol, për herë të parë që nga viti 2014.

Kjo gjë i ndodhi edhe në ndeshjen kundër Leicester City, ku skuadra e Arsenal u mposht me rezultatin 0:1.

Arsenal tashmë numëron vetëm tetë gola në gjashtë ndeshje të luajtura në Premierligë, shifër kjo që del të jetë e dyta më e dobëta në 20 sezonet e fundit (pesë gola në sezonin 2015/16).

Pierre Emerick Aubameyang synon të kthehet sa më parë te goli dhe këtë mund ta bëjë qysh në mesjavë.

TË NGJAJSHME

Rasti i ri me koronavirus te skuadra e Real Madridit

mergata.eu

Manchester United – Chelsea, formacionet zyrtare

mergata.eu

Mourinho jep lajmin e madh për Balen

mergata.eu