Mergata News
Auto&Tech

WhatsApp ju lejon që të heshtni bisedat përgjithmonë

whatsapp-ju-lejon-qe-te-heshtni-bisedat-pergjithmone

Më parë, përdoruesit ishin në gjendje të heshtnin vetëm një bisedë ose një bisedë në grup deri në një vit, transmeton lajmi.net.

Tani opsioni për të heshtur një bisedë për 365 ditë është zëvendësuar me një buton që thotë “Gjithmonë”.

Në mënyrë që të heshtin një bisedë në WhatsApp, përdoruesit do të duhet të shkojnë në bisedën e dëshiruar, të zgjedhin butonin ‘Mute’ dhe më pas të shtypin ‘Always’.

Karakteristika e re është në dispozicion për përdoruesit e iPhone dhe Android. Ky nuk është ndryshimi i vetëm që WhatsApp po bën në platformën e saj.

Shërbimi i mesazheve në pronësi të Facebook po sjell gjithashtu thirrje zanore dhe video në versionin desktop të aplikacionit të bisedës. /Lajmi.net/

TË NGJAJSHME

Elon Musk ndryshon çmimin e Tesla modeli S

mergata.eu

Tesla ka prezantuar softuerin e saj “vetë-drejtimi i plotë”

mergata.eu

Shikoni se çfarë i bën Audi Q8 në një garë shpejtësie Toyota Supra

mergata.eu