fbpx
Mergata News
Lajme

Vuçiq “go det“ me deklaratë, Më jepni leje të futem në Kosovë, ose do të ndo dhe kjo!

Aleksandar Vucic,ka bërë kërkesë që ta vizitojë sot Kosovën së bashku me korrierët e tij.
Vucic ka kërkuar që të vijë në Kosovë i shoqëruar me dy radikalët që i ka nën kontroll, me ministrin e Mbrojtjes, Aleksandër Vulin dhe Marko Djuric.

Po ashtu me Vucicin, i shoqëruar është thënë se do të jetë edhe shefin i ri i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkovic.

Por kosova ja refuzoj kerkesen i tha qe nuk mund te hysh ne Kosove, vuçiq jep deklarat po nuk me dhate leje do te hyje pa ju pyetur.

TË NGJAJSHME

1 i vdekur e 80 raste pozitive me koronavirus në Kosovë

mergata.eu

Deputeti i VV-së: Driton Selmanaj e ka vendin në Beograd, jo në Kosovë!

mergata.eu

Nuk dihet si do të votojnë të infektuarit me koronavirus, KQZ-ja në përgatitje të zgjedhjeve në Podujevë e Mitrovicën veriore

mergata.eu