fbpx
Mergata News
Lajme

Vuçiq e Vulin i vëzhgojnë manovrat ushtarake me tanke e avionë të ushtrisë serbe

vuciq-e-vulin-i-vezhgojne-manovrat-ushtarake-me-tanke-e-avione-te-ushtrise-serbe

Serbia kryen manovra ushtarake me tanke e avionë, Vuçiq e Vulin i vëzhgojnë.

Ushtria e Serbisë ka mbajtur një ushtrim taktik gjatë ditës së sotme në Pestër, jo aq larg (vijë ajrore) me Republikën e Kosovës.

Në këtë aksion simbolik morën pjesë edhe krerët e Beogradit zyrtarë, presidenti, Aleksandër Vuçiq, kryeministrja, Ana Brnabiq, ministri i Mbrojtjes, Aleksandër Vulin, shefi i BIA-së, Bratislav Gasic, anëtari i presidencës serbe në BiH, Milorad Dodik.

TË NGJAJSHME

Nëntë të vdekur dhe 327 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

mergata.eu

Ministri Zemaj thotë se do t’i përgjigjet me hapa konkretë kërkesës së KQZ-së se si do të mbahen zgjedhjet

mergata.eu

Vjen dimri i vërtetë, nesër borë në Kosovë

mergata.eu