fbpx
Mergata News
Lajme

Vuçiq, Bidenit: Shpresoj të bashkëpunoj me ju sikurse me Trump

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, e ka uruar Presidentin e ri të zgjedhur të SHBA-së, Joe Biden.

Në urimin e tij të bërë përmes Twitter, Vuçiq ka theksuar mirënjohjen e tij për Presidentin Donald Trump, duke përmendur bashkëpunimin me të, të cilit e pret edhe nga pasardhësi i tij në Shtëpinë e Bardhë, transmeton Klan Kosova.

“Urime të sinqerta për Joe Biden”.“Ju uroj juve urtësi dhe qartësi në përballjen me sfidat eksiztuese për të mirën e SHBA-së dhe mbarë botës”, është shprehur Vuçiq.
Shpresoj që ta vazhdojmë bashkëpunimin e mirë me ju, sikurse që kisha me Donald Trump, për cfarë i jam tejet mirënjohës”.

TË NGJAJSHME

Rastet me koronavirus në rritje, s’bëhet e ditur se si do të votohet në Podujevë

mergata.eu

418 raste të reja me koronavirus, IKSHPK: Mos e lejoni mbylljen e të gjithëve për pakujdesinë e disave

mergata.eu

Hajde Vjosë hajde: Me veturë zyrtare, kalon vikendin në Bogë! (FOTO)

mergata.eu