fbpx
Mergata News
Lajme

Vjen Lajmi nga ekipi i Biden: Ja situata më e re me Rezultatin…

Data në SHBA shënon 6 dhe vendi nuk ka ende fituesin e zgjedhjeve presidenciale.
Ai që po i shkon më shumë afër fitores është pikërisht Joe Biden, ish-zv/presidenti që mjafton të mbajë avantazhin në Arizona dhe Nevada për të shpallur fitoren.Beteja tashmë është përqëndruar në 5 shtete kyçe, ku Biden kryeson në 2 prej tyre kurse Trump në 3 të tjerat.

Një zyrtar i lartë afër Biden në një deklaratë mbrëmjen e së enjtes është shprehur akoma më optimist pasi ka theksuar se ”Ne jemi të sigurt se do të kalojmë 270″, përcjell Balkanweb.
Nga ana tjetër Trump ka vijuar me aku zat se votat po vidhen teksa ka kërkuar vazhdimisht të ndalet procesi i numëri mit.
Joe Biden i duhen vetëm 6 vota elektorale për të fituar zgjedhjet.

TË NGJAJSHME

Policia gjermane: Dy kosovarë të vdekur në aksident, i treti me mbiemër të njejtë por shtetas zviceran

mergata.eu

Këshilli Prokurorial del me planin 5 pikësh, pas tërheqjes së amerikanëve

mergata.eu

“Hyrja në Prishtinë me pagesë”, VV i reagon Shpend Ahmetit

mergata.eu