fbpx
Mergata News
Lajme

Vishuni trashë, nga kjo ditë do ketë borë në Kosovë

Sipas Prishtina Weather, Nga e diela kthjellime, mëngjeset me ngrica, ultësirave mundësi për mjegull, transmeton Gazeta Express.

Kalimi i një fronti të ftohtë gjatë natës sjell mbi vendin tonë mot të ftohtë, kryesisht të vranët dhe me erë.Në vise malore priten mundësi për rrebeshe të dobëta bore, e të shtunën në mbrëmje, me rënie të temperaturave rrebeshe bore mund të ketë edhe viseve të ulëta.

Depërtimi i mas ave të ftohta ajrore zbret ndjeshëm temperaturat në fundjavë.
Temperaturat e ajrit në rënie ditëve të fundjavës. Minimalet nga 1C zbresin në -3C, ditën e hënë. Maksimalet zbresin në 4C, e të hënën rriten përreth vlerave mesatare në 9C. /Gazeta Express/

TË NGJAJSHME

Blerim Reka thotë se Lajçaku është në linje me Beogradin: Pa marrëveshje finale po e kërkon “Zajednicën”

mergata.eu

Albin Kurti: Ju thash mos e votoni Gjykatën Speciale e tash ja pafshi hajrin!

mergata.eu

Këta janë dy të rrinjtë nga Shkupi që hum ben jet en nga aksí dentin rëndë sot në Çeki (FOTO)

mergata.eu