fbpx
Mergata News
Bota/Rajoni

Vijon rritja e numrit të infektimeve me koronavirus në Itali

vijon-rritja-e-numrit-te-infektimeve-me-koronavirus-ne-itali

Italia shënon rritje të të infektuarve me Covid-19.

Për nëntë javë radhazi Italia regjistron rritje të numrit të personave të infektuar.

Raporti lavora i autoriteteve shëndetësor regjistron 3266 vatra aktive virusi në nivel kombëtar e 909 më shumë se një javë më parë.

Në rritje dhe numri i të infektuarve në regjim spitalor e në terapi intensive.

Ndërsa është reduktuar numri i rasteve të të infektuarve të ardhur nga jashtë kufijve italianë.

Mosha mesatare e të infektuarve është rreth 42 vjeç.

TË NGJAJSHME

Maqedonia e Veriut paralajmëron rikthimin e karantinës

mergata.eu

Madridi, kryeqyteti i parë në Evropë që rivendos kufizime shkaku i COVID-19

mergata.eu

Alarmon OBSH: Situata po bëhet kritike

mergata.eu