Mergata News
Lajme

Vetëvritet një person në shtëpinë e tij në Viti, policia jep detaje

vetevritet-nje-person-ne-shtepine-e-tij-ne-viti,-policia-jep-detaje

Një person në Viti i ka dhënë fund jetës.

Një person ka kryer vetëvr’asje në fshatin Kabash të Vitisë. Policia ka bërë të ditur se bëhet fjalë për një 72 vjeçar.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

“Me datë 26.10.2020 rreth orës 17:50, Policia e Kisovës në Viti ka pranuar një informatë se në fshatin Kabash komuna Viti dyshohet se një person i moshës shtatëdhjet e dy vjeç (72 ) vjeq ne shtëpinë e tij ka kryer vetëvr’asje. Patrulla policore se bashku me njësinë e hetimeve dhe krim tekniken kanë dal në vendin e ngjarjes ,ne vendin e ngjarjes kanë dal edhe ekipet mjeksore ku mjeku e ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me vendim të peokuroeit Trupi i pa jetë dërgohet në IML në Prishtinë,për momentin rasti trajtohet si “Vdekje e dyshimt”. Hetimet rreth rastit janë duke i kryer njësitet e hetimeve rajonale në bashkveprim me prokurorin”, ka thënë Hashani.

TË NGJAJSHME

Kjo asnjëherë nuk ka ndodhur në Oxygen te Besim Dina, ndodhë për herë të parë!

mergata.eu

Lisi i mrekullive në Kosovë: Kush e puthë tri herë e gjen fatin e jetës!

mergata.eu

Kryeministri Hoti në një lokal të Prishtinës që jep shembull për respektim të masave anti-Covid, Selmanaj ia mbanë sendviqin

mergata.eu