Mergata News
Lajme

Veterani i ushtrisë amerikane e shton flamurin e Kosovës tek lista e NATO-s

veterani-i-ushtrise-amerikane-e-shton-flamurin-e-kosoves-tek-lista-e-nato-s

Veterani i ushtrisë amerikane e ka shtuar flamurin e Kosovës tek lista e NATO-s.

Veterani i ushtrisë amerikane, Luke Coffey, ka replikuar në një postim të faqes zyrtare të Aleancës Euroatlantike, NATO, në Twitter.

Duke iu bashkuar trendit të këtij rrjeti social, që tregon gjendjen e tanishme me atë që ishte në të kaluarën, faqja e NATO’s publikoi flamurët e shteteve themeluese dhe pastaj të të gjitha shteteve anëtare momentalisht.

Ndërkohë, Coffey që është edhe pjesë e Heritage Foundation si dhe analist dhe ekspert për zhvillime politike, shtoi edhe flamujt e katër shteteve që sipas tij do i bashkohen eventualisht kësaj aleance ushtarake.

Në katër flamujt që shtoi Coffey, ishin Kosova, Gjeorgjia, Bosnja e Hercegovina dhe Ukraina.

TË NGJAJSHME

Këto janë qytetet që regjistruan më së shumti raste të reja të koronavirusit

mergata.eu

Kufizimet e mundshme, ja çka pritet të ndodh sot në Ministrinë e Shëndetësisë

mergata.eu

Presidenti Thaçi ndan për dëshmorët urdhrin “Heroi i Kosovës”

mergata.eu