Mergata News
Lajme

Vendos Kryesia: Të premten Kuvendi mban dy seanca

vendos-kryesia:-te-premten-kuvendi-mban-dy-seanca

Të premten do të mblidhen sërish deputetët e Kuvendit të Kosovës në dy seanca plenare. Në orën 10:00 pritet të jetë vazhdimi i seancës së kaluar me votimin e disa pikave për të cilat nuk ka pasur kourum në vendimmarrje, në mesin të cilave është edhe Projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së.

Ndërsa prej orës 11:00 pritet të mbahet seanca e re plenare në të cilën do të shqyrtohen disa projektligje dhe marrëveshje ndërkombëtare.

Kështu ka vendosur kryesia e Kuvendit të Kosovës në mbledhjen e sotme.

TË NGJAJSHME

Isa Mustafa thotë se LDK pret fitore bindëse në Podujevë

mergata.eu

2 të vdekur nga koronavirusi në 24-orët e fundit në Kosovë

mergata.eu

Dardan Molliqaj: Serbia dhe Albin Kurti po gëzohen për lajmin nga Specialja!

mergata.eu