Mergata News
Sport

Vedat Muriqi mund të startojë nesër kundër Bolognas

vedat-muriqi-mund-te-startoje-neser-kunder-bolognas

Muriqi mund të startojë nesër kundër Bolognas.

Trajneri i Lazios, Simone Inzaghi, ka folur për Vedat Muriqin në një konferencë para ndeshjes me Bolognas

“Vedat Muriqi mund të luajë nesër nga fillimi. Të gjithë sulmuesit janë të gatshëm. Kosovari dhe Caicedo na ndihmuan shumë kundër Dortmundit”, tha trajneri i Lazios.

Muriqi të martën bëri debutimin e tij kundër Dortmundit në Ligën e Kampionëve. Kurse javën e kaluar, debutoi në Serien A.

TË NGJAJSHME

Jonida në super-formë pas lindjes, tregon sekretin

mergata.eu

Befasi e madhe: Pato mbetet pa kontratë, kthehet në Itali

mergata.eu

Sllovenia në epërsi ndaj Kosovës

mergata.eu