fbpx
Mergata News
Sport

Vedat Muriqi feston me Lazion

vedat-muriqi-feston-me-lazion

Muriqi feston me Lazion.

Sulmuesi kosovar luajti për herë të parë nga minuta e parë në fitoren e “Biancocelesti” ndaj Torinos. Prizrenasi e ka lavdëruar paraqitjen e skuadrës në fundjavë

Vedat Muriqi e ka shijuar për herë të parë paraqitjen si titullar tek Lazio, shkruan Gazeta Express.

Futbollisti kosovar luajti nga minuta e parë në fitoren 4:3 ndaj Torinos fundjavën që shkoi.

Edhe pse nuk arriti të shënonte, prizrenasi u mundua të ishte i pranishëm në aksionet e “Biancocelesti”.

Ai nuk ka arritur ende ta shënojë golin e parë në fanellën e Lazios duke i munguar edhe rastet.

Sidoqoftë, 26 vjeçari po e shijon momentin në ekipin nga Serie A.

Pas përfundimit të ndeshjes, ish-futbollisti i Fenerbahçes e bëri një postim, duke e lavdëruar skuadrën nga Roma.

“Çfarë ndeshje, çfarë skuadre. Djelmosha të mëdhenj. Përpara Shqiponja”, ka shkruar Muriqi në Instagram.

Muriqi luajti 57 minuta dhe ia lëshoi vendin Ciro Immobiles.

E në anën tjetër, tek Torino në këtë ndeshje si titullar u paraqit Mërgim Vojvoda, kurse Samir Ujkani nuk ishte ftuar për këtë takim.

TË NGJAJSHME

Liverpool po ja merr nga duart yllin e madh Milanit!

mergata.eu

Hallakamë pas përfundimit të ndeshjes, çka ndodhi me Messin në Bolivi?

mergata.eu

E papritur, Eriksen po largohet nga Inter

mergata.eu