Mergata News
Auto&Tech

Veçoritë kryesore të BMW 4 2020 

vecorite-kryesore-te-bmw-4-2020 

BMW M440i xDrive është një model gjithëpërfshirës, i cili kombinon përsosmërisë, performancës së fortë dhe zbukurimet luksoze që mund të prisni nga një BMW që kushton pothuajse 60,000 euro, raporton “Autoexpress”, transmeton lajmi.net.

Konfigurimi me katër rrota e bën atë një makinë me performancë më të gjithanshme dhe shumë argëtuese.

Për të shkuar me pamjen e re të guximshme, BMW gjithashtu ka riparuar plotësisht atë që po ndodh nën lëkurë.

Seria e re 4 lëviz në grupin e fundit të komponentëve të shasisë së BMW, që do të thotë që Coupe tani është 128 mm më e gjatë se paraardhësi i saj dhe 27 mm më i gjerë.

Baza e rrotave është rritur me 41 mm, ndërsa pista është 28 mm më e gjerë në pjesën e përparme dhe 18 mm në pjesën e pasme.

Edhe me pezullimin e ulur dhe konfigurimin e amortizuesit më të fortë të dizajnuar. Udhëtimi është relativisht i butë, por edhe kur e ndërroni modalitetin e vozitjes, nga komforti te Sporti, jeni gjithmonë i vetëdijshëm për amortizimi i shkëlqyeshëm në tokë më të palëmuar. /Lajmi.net/

TË NGJAJSHME

GMC Hummer EV 2022 veçse është shitur

mergata.eu

Porsche e re do iu lë “gojëhapur”

mergata.eu

Ky është çmimi përfundimtar i PlayStation 5

mergata.eu