Mergata News
Lajme

Vdes një person nga koronavirusi në 24 orët e fundit

vdes-nje-person-nga-koronavirusi-ne-24-oret-e-fundit

Një i vdekur me COVID-19 në 24 orët e fundit.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 818 mostra të marra nga SHSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 130 raste pozitive. Brenda 24 orëve është raportuar një rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (1 rast nga Spitali i Përgjithshëm, Gjilan).

Numri total i rasteve pozitive është 17.139 raste nga 81.704 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 657 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 71 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.787 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.695.

TË NGJAJSHME

Kjo është pozita e re Rashit Qalajt!

mergata.eu

Gruaja e Naim Abazit: Jam femra më e bukur, më e kompletuar dhe më inteligjente në Kosovë!

mergata.eu

Ministri i Shëndetësisë paralajmëron shtrëngim të masave në dy faza ditore, përfshirë edhe gastronominë

mergata.eu