Mergata News
Lajme

Vdes deputeti i Kushtetutës së Kaçanikut

vdes-deputeti-i-kushtetutes-se-kacanikut

Ka vdekur jetë deputeti i Kushtetutës së Kaçanikut të 7 shtatorit të vitit 1990, Ali Shahini.

Lajmin për vdekjen e Shahinit e ka bërë të ditur kryetari i Ferizajt, Agim Aliu.

Me pikëllim të thellë, mora lajmin për ndarjen nga jeta të deputetit të Kushtetutës së Kaçanikut më 7 Shtator 1990, prindit të luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ali Shahini. Vepra e tij e guximshme për themelet e Kosovës, mishëruar në Deklaratën e Pavarësisë dhe Kushtetutën e Kaçanikut të 7 Shtatorit 1990, frymëzim që brumosi edhe bijtë e tij në radhët e para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tashmë është skalitur në faqet e historisë së re të Kosovës”, ka shkruar Aliu.

TË NGJAJSHME

3880 raste aktive me koroavirus, si qëndron Kosova në raport me vendet e rajonit?

mergata.eu

Raporti i Parlamentit Evropian për rrëzimin e Qeverisë Kurti, reagon Haki Abazi: Kushtetuesja duhet ta lexojë seriozisht

admin

Paralajmëron Zemaj: Rrini ne shtepi, nuk kemi vend më për të ju mjekuar në spital

mergata.eu