fbpx
Mergata News
Lajme

Varr oset 24-vjeçarja nga Ferizaj që vd iq dy ditë më parë (PAMJE)

Sot iu dha lamtumira e fundit vajzës nga Ferizaj, Valentina Ibrahimi që vd iq dy ditë më parë pas díagonístifíkimit me Leukemi.
Këngëtari Labinot Tahiri ishte prezent në va, rrimin e Valentinës, nga ku edhe shpërndau fotografi në rrjetet sociale.

Në va, rrimin e saj shihet se morën pjesë familjarë e shumë miqë të Valentinës.
Për shërimin e saj u deshën rreth 300 mijë euro, ku Ministria e Shën detesis ka ndarë 30 mijë euro, kurse për mbledhjen e mjeteve tjera financiare u angazhuan shumë qytetarë./Express

TË NGJAJSHME

Ministri i Shëndetësisë: U shamë e u fyem por nuk u ndalëm, tani Kosova në mesin e vendeve me menaxhimin më të mirë të pandemisë

mergata.eu

Mustafa përkujton veprimtarin Ukë Bytyçi

mergata.eu

Mobilizohen institucionet qendrore dhe lokale- a do të mbyllet sërish Prishtina

mergata.eu