Mergata News
Sport

Van Dijk me një shkrim prekës pas lëndimit

van-dijk-me-nje-shkrim-prekes-pas-lendimit

Ylli i Liverpool, Virgil Van Dijk do t’i nënshtrohet një operimi në gju pas lëndimit që pësoi në ndeshjen e djeshme kundër Evertonit.

Mbrojtësi i Liverpoolit ka lëshuar një shkrim ku ka premtuar se do të kthehet edhe më i fortë se sa që ka qenë më parë.

Ky është shkrimi i tij:

Këtë pasdite u takova me një këshilltar për të filluar procesin e planifikimit deri në detajet e fundit të rehabilitimit tim pas incidentit të djeshëm.

Unë tani jam plotësisht i fokusuar në rikuperimin tim dhe do te beje gjithçka që mundem për tu rikthyer sa më shpejtë që është e mundur.

Perkunder deshprimit te natyrshem, une besoj fuqishem qe ne veshtiresi ndodhet mundesia dhe me ndihmen e Zotit do te sigurohem te rikthehem me i mire, me i pergatitur dhe me i forte se qe kam qene ndonjehere me heret.

Ne futboll sikur ne jete, besoj se çdo gjë ndodh per nje arsye dhe eshte e rendesishme te jemi te pergatitur mentalisht pavaresisht ngritjeve dhe deshtimeve. Me mbeshtetjen e gruas, femijeve, familjes dhe te gjitheve te Liverpool, jam gati per sfiden qe kam perpara.

Dua t’i falenderoj te gjithe per mesazhet mbeshtetese, nenkupton shume per mua dhe familjen time dhe tani do beje gjithçka qe mundem t’i mbeshtes bashkelojtaret ne çfarëdo menyre para sfidave te medha ne javet ne vazhdime, teksa une e vazhdoj rikuperimin tim ditë për ditë. Do të kthehem!

TË NGJAJSHME

Vajza e Shkurtës bëhet gati për të dal, po duket si ‘loҫkë’ e vërtetë

mergata.eu

Ballkani vazhdon me fitore, Trepça ’89 përmbys Arbërinë, ndahen në paqe Gjilani dhe “Nikli”

mergata.eu

Milan merr lajmin e mirë para ndeshjes me Romën

mergata.eu