fbpx
Mergata News
Sport

Udinese- Milan, formacionet zyrtare

udinese-milan,-formacionet-zyrtare

Milani për mos tu mposhtur luan në udhëtim te Udinese, formacionet zyrtare.

Milani është skuadra më në formë në kampionatin italian në këtë fillim sezoni.

Rossonerët në pesë ndeshjet e para kanë marrë katër fitore dhe një barazim, ku mbajnë kreun në renditje.

E në xhiron e gjashtë skuadra e Stefano Piolit luan në udhëtim te Udinese që nuk e ka nisur mirë këtë edicion.

Skuadra bardhezi ka pësuar katër humbje radhazi dhe ka një fitore, duke mbajtur vendin e 18-të në Serie A.

Milani udhëton për fitore në mënyrë që ta mbajë pozitën e parë, derisa Udinese synon që të shkaktojë befasi.

Formacionet zyrtare:

Udinese: Musso; Stryger-Larsen, De Maio, Becao, Samir; De Paul, Arslan, Pereyra; Pussetto, Okaka, Deulofeu.

Milan: G Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Bennacer, Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Leao; Ibrahimovic.

TË NGJAJSHME

Ndeshja Juventus – Napoli, ja kur do të merret vendimi përfundimtar

mergata.eu

Messi në janar do t’ia thotë lamtumirën Barcelonës, Manchester City bën hapin

mergata.eu

FFK-ja e zbulon numrin e rasteve me koronavirus te Kombëtarja U-21

mergata.eu