Mergata News
Lajme

Tornado godet bregdetin e Shqipërisë, regjistrohen pamjet spektakolare

tornado-godet-bregdetin-e-shqiperise,-regjistrohen-pamjet-spektakolare

Një fenomen jo i thjeshtë ka ndodhur gjatë vikendit në Gjirin e Lalëzit në Shqipëri.

Një fenomen artistik i tornadove shihet se ka ndodhur sipas disa pamjeve të publikuara në rrjetet sociale.
Kanë qenë dëshmitarët ata të cilët kanë publikuar pamjet, me gjasë edhe të befasuar nga një fenomen i tillë.

Tornado është fenomen atmosferik i cili shkaktohet nga përzierja e rrymave të nxehta dhe të ftohta ajrore.

Tornadot kryesisht paraqiten në brigjet e atlantikut të SHBA-së dhe Meksikës, e kryesisht edhe në jug të SHBA-së, ku edhe ekzistojnë kushtet që një tornado të krijohet e ndonjëherë kanë ditur të jenë të përmasave katastrofale.

TË NGJAJSHME

Gjermania i njeh testet për koronavirus të bëra në Kosovë

mergata.eu

Kosova u godit nga gjashtë tërmete

mergata.eu

Haradinaj shkon për ngushëllime tek familja Arifaj që i vdiqën djemtë nga goditja e trenit në Gjermani

mergata.eu