fbpx
Mergata News
Lajme

Thaçi nuk i çoi ftesë VV-së në takimet me liderët e partive për zgjedhjet në Podujevë

thaci-nuk-i-coi-ftese-vv-se-ne-takimet-me-lideret-e-partive-per-zgjedhjet-ne-podujeve

Thaçi takoi liderët e partive për zgjedhjet në Podujevë, por VV-së as ftesë nuk i çoi.

Presidenti Hashim Thaçi sot ka njoftuar se është takuar me disa nga liderët e partive politike që për temë kishin zgjedhjet në Podujevë dhe zhvillimet e përgjithshme politike në vend.

Megjithëse në njoftimin e Presidencës thuhet se “presidenti i ka takuar sot liderët e partive politike”, Vetëvendosjes nuk iu ka shkuar as ftesa për takim.

Zëdhënësi i kësaj partie, Përparim Kryeziu, tha për klankosova.tv se kryetari Albin Kurti nuk është takuar me Thaçin as virtualisht.

“Nuk ka pasur as takim virtual me z. Kurti, as takim me ndonjë përfaqësues të LV-së, sikurse nuk ka pasur as ndonjë ftesë”.

Kurti sot ka njoftuar se ka dalë pozitiv në koronavirus.

TË NGJAJSHME

‘Diçka po zihet’, Thaçi takohet me Veselin e PDK-së dhe Haradinajn e AAK-së

mergata.eu

U tha se babi i saj përfitoi nga 2 milionët e vjedhura, Limaj mbron këshilltaren e Nismës

mergata.eu

LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti rikthehet përsëri Kryeministër, gjyk ata kushtetues vendosi

mergata.eu