Mergata News
Sport

Tërmet në Milan, dy lojtarë i infektohen me koronavirus para derbit me Romën

termet-ne-milan,-dy-lojtare-i-infektohen-me-koronavirus-para-derbit-me-romen

Dy lojtarë të AC Milanit infektohen me koronavirus.

Skuadra e Milanit ka njoftuar se dy lojtarët, Petter Hauge dhe Gianluigi Donnaruma, kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Siç shkruajnë mediat italiane, pjesa tjetër e skuadrës është izoluar dhe nuk kanë shfaqur simptoma.

Momentalisht, AC Milani është në vendin e parë të tabelës, me gjithsej 12 pikë të tubuara.

Seria A është kampionati që ka më së shumti lojtarë të infektuar me koronavirus.

TË NGJAJSHME

Me këtë rezultat përfundon pjesa e parë Lituani- Shqipëri

mergata.eu

Këta janë gjyqtarët që do ta drejtojnë ndeshjen Greqi-Kosovë

mergata.eu

Manchester United – Chelsea, formacionet zyrtare

mergata.eu