Mergata News
Sport

Tare e ‘qon në qiell’ Vedat Muriqin

tare-e-‘qon-ne-qiell’-vedat-muriqin

Igli Tare nuk ka asnjë dyshim, Muriqi do ta ndihmojë Lazion në objektivat e tij.

Vedat Muriqi është prezantuar te Lazio ditën e enjte, në prani të drejtorit sportiv shqiptar, Igli Tare.

Legjenda e Kombëtares shqiptare luajti një rrol të madh në transferimin e sulmuesit të Kombëtares së Kosovës.

Ai beson se Muriqi do ta ndihmojë shumë ekipin italian sezonin që tashmë ka nisur.

“Nuk e fsheh kënaqësinë që po e prezantoj Vedatin. Negociatat kanë qenë të gjata dhe të lodhshme, por sot jemi të lumtur që e kemi sjell në Romë”, u shpreh Tare.

“Muriqi i është bashkuar një institucioni të rëndësishëm dhe atij do t’i kërkohet që të luajë në tri gara të vështira. Ai do të jetë shumë i rëndësishëm për ne këtë vit”.

TË NGJAJSHME

Këto janë rregullat: Kush do të jetë presidenti i ri i Barcelonës?

mergata.eu

Puyol zbulon të vërteten: Mund të isha transferuar te Milani

mergata.eu

Roma beson se Marash Kumbulla do ta ndal Ibrahimovicin

mergata.eu