Mergata News
Lajme

Taksa 10 euro për të hyrë në Prishtinë, ky është qëndrimi i Isa Mustafës

taksa-10-euro-per-te-hyre-ne-prishtine,-ky-eshte-qendrimi-i-isa-mustafes

Isa Musfafa ka komentuar idenë e Shpend Ahmetit për të vendosur taksë për hyrje në Prishtinë.

Ish-kryetari i Prishtinës Isa Mustafa ka folur rreth propozimit për taksë për qytetarët e vendeve të tjera që me makinë hyjnë në kryeqytet. Taksa e përmendur prej 10 eurove sipas Mustafës është masë drastike e cila duhet të diskutohet jo vetëm në Prishtinë por edhe më gjerë.

“Më ka lënë përshtypje, kam parë edhe reagime të lloj-llojllojshme lidhur me këtë’, thotë Mustafa.
Lexo Edhe:

Fuad Ramiqi thotë se do ta padisë Xhemal Ahmetin pasi e quajti “terrorist me letra”

“Unë mendoj se kjo çështje nuk mund të shtrohet në këtë formë. Nganjëherë lypset njëfar referendumi, të themi qytetarë, që qytetarët ta japin mendimin e tyre sepse është një masë mjaft e rreptë dhe mjaftë drastike. Unë e kuptoj kryetarin e Prishtinës z.Ahmeti që ai përpiqet të gjejë një zgjidhje që këtë tollovi në kryeqytet, këtë mungesë të parkingjeve mirëpo një masë e tillë është mjaft drastike e që duhet të diskutohet’, tha Mustafa për RTK’në.

“Është një propozim i cili lyp të mendohet sepse kufizime të tilla nuk kemi edhe në metropole shumë të mëdha”, shtoi ai.

Mustafa shërbeu në krye të Komunës së Prishtinës nga viti 2007 deri më 2013.

TË NGJAJSHME

Halil Kastrati i pergjigjet “fort” Ikbale Hudutit, Mësojeni

mergata.eu

Haradinaj thotë se Kurti duhet t’i lë librat ideologjik, i tregon se çka të lexoj, Mësojeni

mergata.eu

Shqipëria drejt një karantine të dytë, ky është plani për shtrëngimin e masave

mergata.eu