fbpx
Mergata News
Lajme

Tahiri: Kam punuar roje në OSBE, tash jam njeriu i dytë në shtet

tahiri:-kam-punuar-roje-ne-osbe,-tash-jam-njeriu-i-dyte-ne-shtet

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, ka treguar se si 22-vjeçar ka punuar roje në OSBE.

“Si 22-vjeçar kam punua rroje në OSBE. Por, sot jam njeriu i dytë në shtet. Kam luftuar shumë, kam humbur shumë zgjedhje. Po kurrë nuk më ka humbur ambicia”, ka thënë zëvendëskryeministri Besnik Tahiri në Oksigjen te Besim Dina.

Tahiri u bë zëvendëskryeministër në qeverinë Hoti pasi pjesë e qeverisë u bë partia e tij, AAK’ja.

Kjo ndodhi vetëm pasi u shkarkua nga detyra e kryeministrit, kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti pas vetëm 45 ditë qeverisje.

TË NGJAJSHME

Në qendër të Prishtinës incident mes policëve dhe palestinezëve

mergata.eu

Haradinaj-Stublla flet në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit, thotë se Serbia po e mohon të kaluarën

mergata.eu

Vdes një motoçiklist nga një aksident në autostradën “Arbën Xhaferi”

mergata.eu