Mergata News
Sport

Super lajm nga Milani para derbit

super-lajm-nga-milani-para-derbit

Milani merr një super lajm para derbit, kapiteni do të jetë gati.

Kapiteni i Milanit, Alessio Romagnoli është shëruar plotësisht nga dëmtimi dhe është në dispozicion për derbin e qytetit.

Sipas mediave italiane, Rossonerët do të kenë në dispozicion Romagnolin për këtë ndeshje dhe ky është një plus i madhe për Stefano Pioli.

Ai luajti një ndeshje miqësore për ekipin e të rinjve dhe nuk pati asnjë problem, që do të thotë se është gati të kthehet në fushë.

Matteo Gabbia e ka zëvendësuar Romagnolin deri më tani, por ai është pozitiv me koronavirus dhe pyetja është nëse ai do të jetë në dispozicion për këtë ndeshje.

TË NGJAJSHME

Lajme të mira për inter, edhe një lojtar shërohet nga koronavirusi

mergata.eu

Aro Muric bën mrekullinë, ia mohon epërsinë Greqisë, pret penalltinë

mergata.eu

Statistikat pas pjesës së parë: Juventus 0-1 Barcelona

mergata.eu