fbpx
Mergata News
Lajme

Sulmi në Vjenë, reagim Presidenti Thaҫi

sulmi-ne-vjene,-reagim-presidenti-thaҫi

Thaçi thotë se Kosova dënon sulmin qyqar që ndodhi sonte në Vjenë.

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar pas sulmit terrorist në Vjenë nga ku raportohen të vrarë dhe të plagosur.

Përmes një postimi në Facebook, Thaçi thotë se vendi ynë qëndron pranë atij austriak në këto ditë të vështira derisa dënon sulmin terrorist.

Postimi i plotë:

Kosova dënon sulmin qyqar që ndodhi sonte në Vjenë të Austrisë.

Jemi pranë familjeve të viktimave, të lënduarve dhe gjithë popullit të Austrisë në këtë moment të vështirë.

TË NGJAJSHME

Selmanaj: Propozoj që të mbyllet Kosova për 1 muaj qytetarët s’po marrin veshë..

mergata.eu

Bëhuni gati, ky mot ju pret në fundjavë

mergata.eu

‘Avullimi’ i 2 milionë eurove nga Thesari, një muaj paraburgim për Kadri Shalën

mergata.eu