Mergata News
Mergata

Suedi, vijon shpërndarja e teksteve shkollore në gjuhën shqipe

suedi,-vijon-shperndarja-e-teksteve-shkollore-ne-gjuhen-shqipe

Në Suedi po vijon shpërndarja e teksteve shkollore dhe të mësimit plotësues në gjuhën shqipe, të dërguara falas për mësimdhënien në Diasporë nga Qendra e Botimeve të Diasporës, shkruan albinfo.ch.

QBD-ja ka dërguar në Suedi 882 tekste didaktike, ndër të cilat edhe botimet e saj dygjuhëshe që përfshijnë fjalorë dygjuhësh, përralla dygjuhëshe etj

Ambasadori i Shqipërisë në Suedi, Virgjil Kule, priti në një takim në ambasadë mësuesit Mirela Bicaku, Sonila Kurteshi e Sadik Kelmendi.

Procesi i shpërndarjes së librave është në vazhdim.

 

The post Suedi, vijon shpërndarja e teksteve shkollore në gjuhën shqipe appeared first on Albinfo.

TË NGJAJSHME

Furra e parë shqiptare në München

mergata.eu

Cilat do të jenë masat e reja ndaj Covid 19 në Austri?

mergata.eu

Stilistja Krenare Rugova, fituese e “BigSEE Fashion Design Award 2020”

mergata.eu