Mergata News
Sport

Strategjia e Milanit për transferimin e Florian Thauvin

strategjia-e-milanit-per-transferimin-e-florian-thauvin

AC Milani bëri disa sondazhe për Florian Thauvin gjatë seancës së fundit të tregut të transferimeve, por operacioni nuk u materializua.

Ka pasur kontakte të drejtpërdrejta me agjentin e lojtarit dhe kjo mund të diskutohet më vonë.

Siç raportohet nga Calciomercato.com, Marseille po kërkonte jo më pak se 15 milion euro për të lëshuar yllin e tyre dhe klubi kuqezi nuk donte ta bënte këtë investim.

Anësori francez ofensiv (luan i djathtë) ka një kontratë që skadon në qershor 2021 dhe për këtë arsye përfaqëson një mundësi interesante të tregut për muajt e ardhshëm.

Marseille po përpiqet të gjejë një marrëveshje për rinovimin, por Thauvin është tërhequr nga mundësia për të provuar veten në një kampionat tjetër.

Ai ka kërkesa nga klubet spanjolle dhe angleze, por hipoteza e Milanit e magjeps veçanërisht atë.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara dëshirojnë të sjellin sulmues në Milanello.

Ndërkohë, ata synojnë të gjejnë një marrëveshje me agjentin për kontratën, veçanërisht për afrimin e tij.

Atëherë do të jetë e nevojshme të shihet nëse marrëveshja mund të materializohet në janar duke paguar kompensim për Marsejën ose nëse gjithçka do të shtyhet për verën 2021, kur Thauvin mund të regjistrohet në një transferim falas.

TË NGJAJSHME

Koronavirusi edhe në Premierligë, mësohet për një rast pozitiv

mergata.eu

Chelsea me fitore të lehtë ndaj Krasnobarin

mergata.eu

Formacionet e mundshme Juventus- Barcelona

mergata.eu