Mergata News
Mergata

Stilistja Krenare Rugova, fituese e “BigSEE Fashion Design Award 2020”

stilistja-krenare-rugova,-fituese-e-“bigsee-fashion-design-award-2020”

Stilistja e modës Krenare Rugova është fituese e “BigSEE Fashion Design Award 2020” për koleksionin e saj VIVID II s / s 20, një koleksion i pëlhurave të pikturuara me dorë të përshtatjeve organike, materialeve dhe ngjyrave miqësore me mjedisin, shkruan albinfo.ch.

“VIVID II s / s 20” filloi si një koleksion shkëlqimi dhe shprese. Manipulimi i pëlhurës është gjithmonë një aspekt i rëndësishëm i koleksioneve të markave. Piktura e duarve prej pëlhure në harmoni me konstruksionin strukturor karakterizon këtë koleksion të mrekullueshëm nga Krenare Rugova, shkruan tutje albinfo.ch.

Duhet theksuar se pëlhura natyrore u pikturuan me dorë me ngjyra të gjalla, një proces i gjatë i përzierjes së ngjyrave, krijimi i modeleve dhe tharja para se të bëheshin një veshje e përshtatjes organike. Të gjitha tekstilet trajtohen me ngjyra miqësore me mjedisin. /Albinfo.ch

 

 

The post Stilistja Krenare Rugova, fituese e “BigSEE Fashion Design Award 2020” appeared first on Albinfo.

TË NGJAJSHME

Ambasada e Kosovës në Gjermani reagon për vdekjen e 5 bashkatdhetarëve

mergata.eu

Hilmi Gashi zgjidhet asamblist në Muri-Gümligen për Partinë e Gjelbër

mergata.eu

Ambasadori Pllana takon kryesinë e Rrjetit të Bizneseve Shqiptare në Austri

mergata.eu