fbpx
Mergata News
Sport

Statistikat pas pjesës së parë: Juventus 0-1 Barcelona

statistikat-pas-pjeses-se-pare:-juventus-0-1-barcelona

Juventus 0-1 Barcelona, statistikat pas pjesës së parë.

Barcelona e ka mbyllur me epërsi 0-1 ndeshjen ndaj Juventusit në kuadër të ndeshjes së dytë të Grupit G në Ligën e Kampionëve.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me një lojë të bukur dhe me raste nga të dyja skuadrat, por me mysafirët që ishin më konkret.

Juventusi gjeti dy herë golin në minutat 15’ dhe 30’ me anë të Alvaro Moratas, por në të dy rastet sulmuesi spanjoll ishte në pozitë jashtë loje.

Barcelona ishte më e mirë në posedim të topit duke menaxhuar në 52 për qind të kohës, për dallim nga Juventusi me 48 për qind.

Sa i përket goditjeve në portë dhe në përgjithësi, katalunasit gjithashtu ishin më të mirë, ashtu sikurse edhe në rivënie këndore.

Gjatë 45 minutave të parë, Barcelona ishte më e mirë edhe në pasime totale dhe të kompletuara.

TË NGJAJSHME

Atletico Madrid merr lajmin e zi para ndeshjes me Bayern Munchen

mergata.eu

Eliminohen Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha nga ‘Grand Slami’ të Hungarisë

mergata.eu

Roberti pranon një dhuratë shumë të bukur, shikoni veprimin e tij

mergata.eu