Mergata News
Lajme

Stacioni i Autobusëve në Prishtinë ‘bëhet’ me liqen!

stacioni-i-autobuseve-ne-prishtine-‘behet’-me-liqen!

Reshjet e shiut shpesh dinë të shkaktojnë dëme të shumta materiale në Kosovë.

Po ashtu, si pasojë e shiut shumëherë rrugët bëhen të pakalueshme.

Keq e pësoi edhe rruga tek Stacioni i Autobusëve në Prishtinë, e cila pas reshjeve të shiut, u shndërrua në një ‘liqen’.

Në një fotografi të publikuar në faqen e cila është nën administrimin e qytetarëve prishtinas dhe ku raportohen të gjitha parregullsitë në kryeqytet, “Vrojtuesit e lagjes”, shihet se si tek pjesa te ura është mbledhur një sasi e madhe e ujit.

Me ironi, kjo fotografi u përshkrua si “Liqeni Stacioni i Autobusëve”.

Ky është postimi i plotë:

TË NGJAJSHME

Mos i’a mësyni kësaj rruge të Prishtinës sot!

mergata.eu

Ish-sekretarja Albright thirrje për ndryshim: Trump pati qasje të deshtuar ndaj çështjes Kosovë-Serbi

mergata.eu

Syla: Loja e Osmanit me emblema në Presidencë, Nëse nuk ndalon ja çka e pret Kosovën!

mergata.eu