fbpx
Mergata News
Lajme

Sot, mot i ndryshueshëm

sot,-mot-i-ndryshueshem

Parashikimi i motit për sot.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), njofton se gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare.

TË NGJAJSHME

Rikthehet ndotja ekstreme e ajrit në Prishtinë

mergata.eu

Deputeti i VV-së kundër idesë për pagesë për hyrja në Prishtinë

mergata.eu

Vuçiq kushtëzon BE’në për formimimin e Asociacionit

mergata.eu