Mergata News
Sport

Skandal tek skuadra e njohur, lojtarët kërkojnë largimin e trajnerit të ”tmerrshëm”

skandal-tek-skuadra-e-njohur,-lojtaret-kerkojne-largimin-e-trajnerit-te-”tmerrshem”

Lojtarët e skuadrës së njohur kanë kërkuar largimin e trajnerit.

Futbollistët e kombëtares së re të Sllovenisë nuk pranojnë të stërviten dhe të luajnë për sa kohë që trajneri Primoz Glicha është në krye.

Kombëtarja e të rinjve të Sllovenisë u revoltua dhe shkroi një letër duke kërkuar përjashtimin e menjëhershëm të trajnerit Primoz Glika, për shkak të qëndrimit të tij të tmerrshëm ndaj tyre.

Një letër proteste nga lojtarët mbërriti në Federatë, drejtuar drejtorit të ekipit kombëtar, Miran Pavlin dhe sekretarit, Martin Kozelj.

Letra tërhoqi vëmendjen për sjelljen problematike të trajnerëve, sistemet e pazakonta të punës, si dhe ofendimet që lojtarët morën mbi baza personale.

Pjesa ku Glicha i ndaloi lojtarëve për të ngrënë tërhoqi më shumë vëmendjen, kështu që atyre iu desh të luanin kundër Hungarisë me vetëm një vakt ushqimi.

Glicha vendosi të merrte celularët e lojtarëve dhe urdhëroi që ekranet e TV në mjediset e tyre në karantinë të mbuloheshin me fletë metalike.

Ai gjithashtu kërkoi një çelës universal për dhomat për të hapur derën në rast se dikush e mbyll atë, dhe ndaloi mbledhjet midis anëtarëve të ekipit kombëtar.

Glicha është ende në pozicionin e trajnerit, por pas kësaj supozohet se drejtuesit e Federatës do ta shkarkojnë atë.

TË NGJAJSHME

Shqipëria nuk arrin më tepër se një barazim në Kazakistan

mergata.eu

Fifi ia pa hajrin dobësimit, lë ‘gojëhapur’ në imazhin e fundit

mergata.eu

Vedat Muriqi mund të startojë nesër kundër Bolognas

mergata.eu