fbpx
Mergata News
Lajme

S’ka kuorum, nuk votohet raporti i AKK për vitin 2019

s’ka-kuorum,-nuk-votohet-raporti-i-akk-per-vitin-2019

Nuk votohet raporti i AKK për vitin 2019.

Raporti vjetor i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës për vitin 2019 nuk është hedhur në votim për shkak se në seancën plenare të Kuvendit të pranishëm ishin të pranishëm vetëm 48 deputetë.

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës Arbërie Nagavci, tha se për shkak të mungesës së kuorumit, raporti nuk mund të hidhet në votim.

Paraprakisht raport ka marrë përkrahjen nga Komisioni për Ekonomi dhe Komisioni për Buxhet e Transfere.

Mbështetje ka marrë edhe nga LDK, PDK, ndërsa kundër janë shprehur deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje.

TË NGJAJSHME

Nuk besoj që e njihni? Ky është Burri fatlum i deputetes Duda Balje! (FOTO)

mergata.eu

Leonora Jakupi i shkruan djalit të Hashim Thaçit, ia thotë disa fjalë për babanë e tij

admin

Shefi i BE-së kërkon Hagës ta hedhë poshtë kërkesën e Presidentit Thaçi për mandatin e Speciales

mergata.eu