Mergata News
Auto&Tech

Shumë shpejt pa mbushës Samsung

shume-shpejt-pa-mbushes-samsung

Samsung, shumë shpejt pa mbushës.

E gjitha kjo thuhet se po ndodh sepse shumica e njerëzve tashmë kanë mbushës.

Sipas thashethemeve të reja, Apple nuk do të përfshijë më mbushës për iPhone të ardhshëm. Tani Samsung duhet të heqë këtë pajisje në të ardhmen. Siç raporton faqja koreane ETNews, Samsung dëshiron të kursejë më shumë. Për shembull, çmimi i telefonave inteligjentë që mbështesin 5G nuk duhet të rritet më tej, transmeton Telegrafi.

Meqenëse mbushësit Samsung janë të standardizuar USB-C, shumë njerëz do të kishin një mbushës të përshtatshëm sidoqoftë.

Sidoqoftë, supozohet se pajisjet e para Samsung të intervalit të mesëm do të dorëzohen pa një ngarkues nga viti i ardhshëm.

Pajisjet premium Samsung Galaxy Note 20 dhe Galaxy Fold 2, të cilat do të prezantohen në gusht të këtij viti, do të dorëzohen ende me gamën e plotë të aksesorëve si zakonisht.

TË NGJAJSHME

80% e makinave në të gjithë botën janë njëra nga këto katër ngjyra

mergata.eu

Kompjuteri që lexon mendjen e njeriut

mergata.eu

Dalin pamjet e veturës BMW M3

mergata.eu