fbpx
Mergata News
Lajme

Shtohen forcat e Policisë në Graçanicë, Ja çka thotë një dëshmitare

For cat e Policisë së Kosovës janë shtuar në vendin ku ishte vendosur billbordi “Liria ka emër” në Graçanicë, pak orë pasi ai është shkat ërruar duke iu vënë flaka, raporton Gazeta Express. Në një lidhje direkte në emisionin #Gjesi në T7, një banore e Kishnicës e quan pro vokim këtë për shqiptarët e asaj ane mé póshté ndíqní vídeón nga gracanica.

Në vend të ngj arjes, sipas T7, janë parë edhe njësitet e KFOR-it. Ajo thotë se ky veprim nuk do të duhej të ndodhte, duke shtuar se edhe më parë kanë pasur prov okime të tilla.

 

 

TË NGJAJSHME

IKSHPK apelon: Virusi është kudo, respektoni në mënyrë strikte rekomandimet kundër koronavirusit

mergata.eu

A mund të votojnë personat e karantinuar në Podujevë dhe në Mitrovicë të Veriut?

mergata.eu

Vuçiq ia kthen Walkerit për Reçakun

mergata.eu