Mergata News
Sport

Shqipëria nuk arrin më tepër se një barazim në Kazakistan

shqiperia-nuk-arrin-me-teper-se-nje-barazim-ne-kazakistan

Shqipëria ka arritur të marrë vetëm një pikë në përballjen ndaj Kazakistanit, në ndeshjen që përfundoi pa gola në kuadër të Ligës së Kombeve, përkatësisht Liga C, Grupi 4.

Tanët e filluan mjaftë mirë takimin, duke rrezikuar me anë të Dermakut që gjuajti nga goditja e lirë, mirëpo mundësia nuk u shfrytëzua aq mirë.

Djelmoshat e Edi Rejas disi filluan të kenë shumë vetëbesim dhe krijuan disa raste të mira, mirëpo Kallaku (29’) dhe Berat Gjimshiti nuk kishin goditje të sakta.

Në 45 minutëshin e dytë, vendasit filluan me një iniciativë më të mirë dhe krijuan disa shanse të mira për gol.

Por, Marash Kumbulla ishte i vendosur mjaftë mirë dhe ndalonte aksionet e tyre.
Shqipëria mund të mbyllte këtë takim me fitore, po mos t’i shpërdoronte shanset e mira Armando Broja, që fillimisht ia largua topi nga vija e golit nga lojtari kundërshtar, e më pas goditi disa herë portën e jashtme.

Në fund, të dy kombëtaret morën nga një pikë, por që tanëve u janë dashur plotë tri.

Kazakistani është lider i Grupit të 4-të me tri pikë, aq sa ka edhe Shqipëria, Bjellorusia dhe Lituania.

TË NGJAJSHME

Zbulohet pse Cavani injoroi Real Madridin dhe Juventusin për Man Unitedin

mergata.eu

S’ka dilema: Milan në janar do ta transferojë super lojtarin nga Franca

mergata.eu

Trajneri spanjoll drejton Kosovën për ndeshjet ndaj Malit të Zi dhe Suedisë

mergata.eu